BİYOGRAFİ

KORHAN BOZKURT.

6 Mart 1979’da dünyaya gelerek 70’lerin kapanış partisine yetişen Korhan Bozkurt, İstanbul’da yaşamaktadır. Bir çoğumuz onu yönetmen olarak tanısak da o aynı zamanda senarist, yazar ve müzisyendir. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur. Uluslararası Suç ve Ceza Festivali’nin Düzenleme Kurulu Üyesi’dir.

Yönetmenlik kariyeri 2004 yılında çektiği reklam ve video kliplerle başlayan Korhan Bozkurt’un ilk göz ağrısı, ilk uzun metrajı olan O Kadın’dır. Yalnızca Sezen Aksu şarkılarının konuştuğu, sıfır diyalog, sonsuz duygu barındıran filmin yönetmenliğini ve senaristliğini üstlenmiş, müzik ve sinemaseverlerden tam not almıştır. Komedi ihtiva eden gerilim serisi Kutsal Damacana’ya 2. ve 3. filmlerin yönetmenliğini üstlenerek hayat vermiştir. 2015’te vizyona giren psikolojik gerilim türündeki Detay filminin hem senaristliğini hem de yönetmenliğini yapmıştır. Dantel, Mayıs Kraliçesi gibi sevilen projelere imza atmış, böylece dizi izleyicisinin de takdirini toplamıştır. Korhan Bozkurt, aynı zamanda reklam ve klip yönetmenliği de yapmaktadır.

Hoşça Kal “Bir Erkek Vedası” isimli kitabıyla kitap kurtlarının da dikkatini çeken Korhan Bozkurt; evli ve 35 yaşındaki bir erkeğin aklından geçenleri, söylediklerini, hiç söyleyemediklerini ve hoşça kal deme hikayesini anlatıyor.

Tüm bunlara ek olarak müzik onun da gıdası, hatta biraz daha fazlası... Korhan Bozkurt, kitabı için “Ayrılığı da Seversin.” adlı bir eser besteleyerek dijital platformlarda yayınlandı, Mayıs Kraliçesi dizisinin “Baharımı Almayın.” adlı şarkısının sözlerini yazdı.